AUTODE MÜÜGI- JA TEENINDUSETTEVÕTETE EESTI LIIT

Autode müük ja remont on teenindusharud, millega on paratamatult seotud kõik autoomanikud. Ainuüksi sõiduautosid on Eestis registreeritud kõvasti üle poole miljoni. Lisaks tarbesõidukid, liikurmasinad ja mootorrattad – peaaegu iga vabariigi elaniku kohta tuleb üks sõiduk. Suur ja keeruline park nõuab ühelt poolt kõrget professionaalsust, teiselt poolt annab tööd paljudele inimestele - autode müügi- ja teenindusettevõtete arv Eestis on suur. Autoteenindussektori tähtsust ja mahtu kasvatab sõidukite tehniline areng, mis eeldab hoolduse ja remondi teostamist ainult spetsialiseeritud töökodades. Ka südamelõikust ei teosta sanitar, vaid ikka kõrgel professionaalsel tasemel hea ettevalmistusega kirurg.

Uudised

Uute sõiduautode müük Euroopas kasvas 8 kuuga 8,1%

16.09.2016

Juulis toimunud väikese languse järel kasvas Euroopa Liidus uute sõiduautode müük augustis 10% ja kaheksa kuu kokkuvõttes on turg kasvanud 8,1%.

Augustis kasvas uute sõiduautode turg Eestis 20,1%

06.09.2016

Eesti uute sõiduautode turg tegi augustis suure hüppe kasvades eelmise aasta augustiga võrreldes koguni 20,1%. Veelgi suurem oli tõus tarbesõidukite turul.